042 / 43 26 321    |         |    

Logotype
21.05.2021

5. júna štartuje už v poradí piata cyklobusová sezóna

Vďaka cyklobusom sa aj tento rok dostanete bezpečne spolu s bicyklom z Trenčína do Bánoviec nad Bebravou a Nitrianskeho Rudna.  Spoločne s Trenčianskym samosprávnym krajom spúšťame cyklobusovú sezónu od soboty 5. júna 2021.

Autobusy so zapriahnutým cyklovozíkom na prepravu bicyklov vyrážajú v tomto roku už na piatu sezónu. Spoje do Bánoviec nad Bebravou a Nitrianskeho Rudna budú premávať v sobotu, nedeľu a vo sviatok až do 1. septembra 2021 vrátane. Na špeciálne prívesy, ktoré sú umiestnené za autobusom, sa zmestí až 24 bicyklov.

Obľúbené cyklobusy si môžete vyskúšať aj vy, a to na dvoch overených trasách:

Trenčín – Mníchova Lehota – Trenčianske Jastrabie – Dubodiel – Bánovce nad Bebravou

Trenčín – Dubnica nad Váhom – Ilava – Horná Poruba – Valaská Belá – Nitrianske Rudno

 

Cestovný poriadok a cena za lístok zostáva, oproti predchádzajúcim rokom, nezmenená.  Za prepravu bicykla zaplatíte len 1 euro. Cestovné lístky si môžete zakúpiť priamo pri nástupe do autobusu u vodiča.

Spoje nie sú viazané len na prepravu cyklistov, ale i bežných cestujúcich. A, keďže všetky spoje smerujú do turisticky lákavých destinácií, čoraz viac ich využívajú aj turisti. Cyklobusy sú obľúbeným spôsobom, ako spoznať nové a skryté zákutia, historické pamiatky či prírodné krásy Trenčianskeho kraja.

S ohľadom na aktuálny stav v súvislosti s COVID-19 žiadame všetkých cestujúcich, aby dodržiavali  opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Pri manipulácií s bicyklom bude k dispozícií obsluha, ktorá bude chránená ochranným rúškom, rukavicami a dezinfekčným gélom – pokiaľ nebude rozhodnuté inak, v zmysle Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva.