042 / 43 26 321    |         |    

Logotype
06.03.2020

Preventívne opatrenia v autobusoch proti koronavírusu

Dňa 05.03.2020 prijalo vedenie spoločnosti SAD Trenčín, a.s. preventívne opatrenie, ktoré má znížiť riziko šírenia koronavírusu vo viac ako 300 autobusoch mestskej a prímestskej hromadnej dopravy v Trenčianskom kraji. Prvá etapa dezinfekcie sa uskutoční na autobusoch mestskej dopravy (44 autobusov) v sobotu dňa 07.03.2020 v čase od 8.00 hod. do 16.00 hod. a budúci týždeň na autobusoch prímestskej dopravy.

Záleží nám  na bezpečnosti, zdraví a živote našich cestujúcich, a preto sme zabezpečili dezinfekciu autobusov,  proti výskytu aktuálne šíriacej sa infekcie koronavírusu a iných infekcií. Dezinfekcia bude vykonaná metódou elektrostatického postrekovania. Do vnútorných priestorov autobusov sa rozpráši elektrostatický roztok, ktorý má, oproti iným dezinfekciám, ktoré sa bežne v autobusoch používajú,  lepšiu priľnavosť kvapaliny k povrchu. Dôvodom, prečo sa spoločnosť rozhodla práve pre túto metódu dezinfekcie je, že sa považuje za vysoko a dlhodobo účinnú a zabráni najmä šíreniu nebezpečných vírusových ochorení, baktérií či chrípkovej epidémii. Dezinfekciu autobusov zabezpečí externá spoločnosť v čase „prestoja“ vozidiel, teda nijak nenaruší bežnú prevádzku. Dôkladná dezinfekcia v jednom autobuse potrvá približne do 30 minút.

Pravidelné čistenie autobusov sa vykonáva v 1-mesačnom intervale. Vtedy  prebieha kompletné ručné čistenie autobusov i dezinfekcia.

Vo zvýšenej miere dbáme aj na zdravie našich zamestnancov. Zamestnanci, ktorí dennodenne prichádzajú do kontaktu s cestujúcou verejnosťou (vodiči a pracovníci klientskych centier) sú vybavení antibakteriálnymi a dezinfekčnými gélmi na ruky, ktoré v týchto podmienkach predstavovujú pre nich hlavné preventívne opatrenie proti nákaze koronavírusom.