032 / 74 34 375    |    sadtn@sadtn.sk    |         |    

Logotype
03.06.2019

Cyklobus 2019

Ďalšia cyklosezóna odštartovala na Den detí 1.6.2019.

Fanúšikovia cyklistiky, turisti, ale i verejnosť budú môcť služby špeciálneho vozíka s kapacitou 24 bicyklov využívať opäť po dobu 3 mesiacov. Minulý rok cykloautobus premával po dvoch trasách a v tomto roku sme sa rozhodli tieto trasy zachovať. Veľkému záujmu cestujúcich sa opäť tešila najmä linka vedúca z Trenčína do Bánoviec nad Bebravou cez Dubodiel

Nemenej zaujímavá je trasa vedúca z Trenčína cez Dubnicu nad Váhom, Ilavu a Valaskú Belú až do Nitrianskeho Rudna. Jazda začína na autobusovej stanici pod hradom Matúša Čáka v Trenčíne. Autobus s cyklovozíkom pokračuje cez Trenčiansku Teplú a Novú Dubnicu, odkiaľ je to len na skok do Trenčianskych Teplíc, turisticky obľúbeného kúpeľného mesta.

Cyklisti, ktorí však obľubujú náročnejšie trate, sa môžu nechať doviezť až do Dubnice nad Váhom či Ilavy, odkiaľ vedú cesty cez krásnu prírodu na hrad Vršatec a hrad Červený Kameň.

Z Ilavy cyklobautobus naberie smer Horná a Dolná Poruba, nad ktorými sa týči majestátny vrchol Vápeč, jeden z najkrajších vrcholov Strážovských vrchov. Ďalšou zastávkou cyklobautobusu je obec Valaská Belá, v ktorej blízkosti nájdeme rekreačnú oblasť Homôlka, centrum zimnej i letnej turistiky s čarovným výhľadom na hrebeň Javoriny, Tužinskú a Rajeckú dolinu či Malú Maguru a Súľovské vrchy.

Cyklobautobus na ceste do svojho cieľ a bude zastavovať aj v obci Temeš, ktorá je známa turistickou cestičkou na Temešskú skalu. Cez obec Liešťany bude jazda autobusu s cyklovozíkom  pokračovať do Nitrianskeho Rudna, kde sa nachádza Rovnomenná vodná nádrž, vhodná na letné športy a relax. Práve Nitrianske Rudno je konečnou stanicou tejto linky. Cyklobusy budú premávať aj opačným smerom z Nitrianskeho Rudna do Trenčína.